سرمایه اصلی ما در تولید، منابع انسانی است/ حفظ قله تولید از فتح آن مهم تر است

به نقل از روابط عمومی شستا، عبدالعلی صاحب محمدی مشاور ارشد و دستیار مدیرعامل شستا در این بازدید گفت: شرکت کربن ایران با استفاده از دانش و تخصص نیرو‌های توانمند داخلی، در حال حاضر بیش از ۴۰ درصد نیاز بازار کشور را تامین می‌کند.شرکت کربن ایران یکی از اولین شرکت‌های دوده ساز کشور بوده و بهترین کیفیت کربن منطقه را دارد و با توجه به اصلاحات صورت گرفته که منجر به کاهش توقف تولید و بهبود راندمان تولید شده است، در سال ۱۴۰۲با ۹ هزار تن افزایش ظرفیت یعنی ۵۱ هزار تن تولید همراه بوده است که نسبت به سال ۱۴۰۱ حدود ۲۱ درصد رشد داشته است.

صاحب محمدی ضمن تشکر از زحمات مدیرعامل و کارکنان شرکت نسبت به رسیدگی‌های انجام شده گفت: ایجاد اتحاد یکپارچگی نیروی انسانی این شرکت در خروجی تولید آن ارزشمند است.

مشاور ارشد و دستیار مدیرعامل شستا افزود: با فعالیت‌هایی که انجام داده‌اید، می‌توان گفت قله تولید را فتح کرده‌اید اما نگه‌داشتن قله مهمتر است، همچنین به فتح این قله قانع نشوید و سال آینده ضمن حفظ تولید، آن را نیز افزایش دهید.

صاحب محمدی با اشاره به تولید دانش بنیان، توسعه سبد محصول، ایجاد ارزش افزوده بالا بیان کرد: باید برای تولید دانش بنیان هزینه کنید چراکه این هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است. با کارهای دانش بنیان از روزمرگی دوری خواهید کرد، تولید دوده با مصرف بهداشتی گرید نمونه این کار دانش بنیان است.

وی با تاکید بر اینکه مطالعات بازار را در اتاق فکر شرکت مورد بررسی دقیق قرار دهید تا جاییکه مجموعه کربن، یک نمونه و الگو برای صنعت کشور باشد، اظهار کرد: اقدامات لازم در جهت رفع مشکل آلایندگی با انتقال کارخانه باید ضمن حفظ کیفیت و امنیت تکنولوژی در اسرع وقت انجام شود.

صاحب محمدی ادامه داد: همچنین در فرآیند انتقال کارخانه استراتژی «فعال به فعال» انجام شود و به نحوی باشد که تعطیلی طولانی مدت در پی نداشته باشد. پیشرفت هایی در مطالعات انتقال کارخانه انجام شده البته باید برای فرآیند انتقال نقشه راهی طرح‌ریزی شود.

مشاور ارشد و دستیار مدیرعامل شستا در پایان خاطر نشان کرد: در استراتژی جدید شستا، کربن ایران، شرکتی برای حفظ و توسعه خواهد بود . در بحث ارزآوری و صادرات نیز به صورت ویژه فعالیت کنید و در بودجه برای آن برنامه‌ریزی صورت گیرد.